en ru

HAKKIMIZDA

Engin Rezistans Kablo Sanayi, 2002 yılından beri faaliyet gösteren, teknolojik girişimleri takip edip yenilikçi, gelişime açık üretim anlayışıyla ürettiği kaliteli ürünleri ile ulusal ve uluslararası firmalar tarafından tercih edilen firma haline gelmiştir.

Faaliyetine plastik sanayinde enjeksiyon ve ekstrüzyon makinalarında kullanılan rezistansların imalatı ile başlayan firmamız sanayinin diğer alanlarında ihtiyaç duyulan bir çok rezistans çeşitlerinin üretimini gerçekleştirmiştir.

Gelişime ve yeniliğe açık yönetim anlayışı ile AR-GE ve inovasyon çalışmalarına ağırlık vererek özellikle yüksek ısıya dayanıklı izolasyon malzemeleri üzerinde çalışmalar yapmış ve yüksek ısıya dayanıklı kablolar, ısıtma kabloları, ve ölçme kontrol kablolarının imalatıyla üretim alanını genişletmiştir.

Soğutma sektöründe kullanılmakta olan genellikle silikon izolasyonlu ısıtma kablolarının tüm çeşitlerinin üretimini gerçekleştirip soğutma sektörünün önde gelen firmalarına tedarikçi olmuş ve sektörde lider firma konumuna gelmiştir.

Ayrıca firmamız mika, fiberglas ve floropolimer izolasyonlu yüksek wattlı ısıtma kabloları üretiminde Türkiye’de ilk yerli üretici vasfını kazanmış ve kısa zamanda ürünlerimizin kalitesi, müşterilerimizin memnuniyetiile tescillenmiştir.

Firmamız, kendi laboratuvarlarında geliştirdiği ve üretimini gerçekleştirdiği ürünlerinin kalitesini ulusal ve uluslararası kalite belgeleri ile tescil ettirmiştir.

Araştırmalarını sürdüren firmamız mimari uygulamalarda kullanılan yerden ısıtma sistemleri, dış mekanlarda donmayı önleyici, çatılarda kar-buz önleyici ısıtma kablosu olarak kullanılacak farklı özelliklere sahip ürünler tasarlayıp standartlara uygun üretimini yapmaktadır. Bu alanda Türkiye’de ilk yerli sermayeli üretici firmadır.

Vizyonumuz: Üretiminin %75’ini ihraç eden ve dış pazarlarda tercih edilen bir marka olmak.

Misyonumuz: Çevre duyarlılığı iş sağlığı ve güvenliği prosedürlerine uyan, çalışanların ve müşterilerinin memnuniyetini esas alan gelişime ve yeniliğe uyum sağlayan yüksek bir işletme standartlarına ulaşmaktır.