en ru

ENDÜSTRİYEL ISITMA VE ISI MUHAFAZASI

Endüstriyel Isıtma ve Isı Muhafazası, Endüstriyel Isıtıcı Elemanlar, Endüstride Kullanılan Isıtıcı Kablolar, Isı Muhafaza Sistemleri

 

 
ENDÜSTRİYEL ISITICI ELEMANLAR - REZİSTANSLAR
 
Rezistans kelime anlamıyle direnç veya mukavemet demektir. Ancak halk arasında endüstriyel bir ürün olarak rezistans elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştüren sisteme verilen isimdir.
Rezistanslar, günümüzde sosyal yaşam alanlarında kullanılmakla birlikte sanayinin bir çok alanında farklı amaçlar için kullanılabilmektedir.
Rezistanslar kullanım alanlarına, yapısal özellikleri ve izolasyon sınıflarına göre belirli standartlarda (geometrik şekil, watt, volt vs.) imal edilmekle birlikte, farklı uygulamalar için standart dışı rezistanslar tasarlanıp amaca uygun dizayn edilebilmektedir.
Firmamız teknolojik gelişmeleri takip eden uzman kadrosuyla sanayide ihtiyaç duyulan kataloğumuzda yer alan rezistansların imalatını kendi bünyesinde yapmaktadır. Kullanıcılar istedikleri özelliklerde ki rezistansları kataloğumuzdan kolayca seçebilirler.

 
 
 
 
ISITICI KABLOLARIN ENDÜSTRİ'DE KULLANIMI
 

Borularda Donma ve Buzlanmaya Karşı Koruma;

İçme suyu ve endüstriyel alanda çeşitli sıvılar taşıyan boruların içerisindeki sıvıların donmasını engelleme amacıyla ısıtma kabloları güvenle kullanılabilirler.
 
 
 
Boru Isıtma ve Isı Muhafazası Sistemleri
Endüstriyel tesislerde, özellikle likid malzemelerin transferi için kullanılan boruların donmasını engellemeye ek olarak, malzemelerin transferleri esnasında sıvıların akışkanlıklarını kaybetmesini engellemek veya belli bir sıcaklığa ulaşmasını sağlamak amacıyla gerekirse ısıtılması ve ısı muhafazasının sağlanması amacıyla ısıtma kabloları kullanılmaktadır.
 
 
 
Depolama Tanklarının Isıtılması
Endüstriyel tesislerde depolama amacıyla kullanılan tankların çeşitli amaçlar doğrultusunda ısıtılması gerekmektedir.
Depo tanklarındaki malzemelerin sıcaklıklarının muhafaza edilmesi donmaya karşı korunması ve ısılarının istenilen dereceye yükseltilmesi için ısıtıcı kablo uygulamaları en uygun ve en kolay yöntemdir.
Isıtıcı kablolar ile yapılan ısıtma sistemleri diğer ısıtma sistemlerine göre birçok avantjlara sahiptir. Montaj kolaylığı, bakım gerektirmemesi ve kuruluş maliyeti en önemli avantajlarıdır.
 
 
Tarım ve Seracılık Sektörlerinde;
Tarımsal uygulamalarda genellikle seralarda kök ısıtma ve tohum ısıtması amacıyla kullanılmaktadır.
 
Besi Hayvancılığı ve Hayvan Barınaklarında;
Hayvancılık sektöründe ise hayvan barınaklarının, beslenme ünitelerinin ısıtılması ile kümes hayvancılığında etkili bir biçimde kullanılmaktadır.