en ru

ISITICI KABLO SİSTEMLERİNİN DIŞ MEKANLARDA KULLANILMASI

Çatı yüzeylerinde, çatı oluklarında ve iniş borularında kar birikimini ve donmayı engelleme amacı ile, kar ve buzlanma etkisine maruz kalabilecek yol ve garaj rampalarında, köprülerde asfalt altına, aynı zamanda konutsal ve yüksek yoğunluklu iş merkezi gibi alanlarda yaya güvenliğini sağlamak amacıyla kaldırım ve yaya akslarında zemin altlarına güvenle uygulanabilir.
Isıtıcı kabloların çatı yüzeylerinde kullanımı yalnız çatı yüzeyinin kısmi bölgelerinde ve oluk ile çatı derelerine yakın olabildiği gibi aynı zamanda çatı yüzeyinin tamamında kar-buz eritme engelleme amacı ile de uygulanabilmektedir.
 
  
 

KALDIRIM ALTI UYGULAMA

Dış mekan ısıtıcı kabloları çeşitli materyaller altına uygulanabilme kapasitesine sahiptir. Binaların etraflarında ki yürüyüş yollarında veya genel olarak kaldırımlarda önlem alınması ihtiyacı duyulan yerlerde yaya güvenliğini sağlamak için  kar-buz birikimini engelleme amacıyla ısıtıcı kablo uygulanması güvenli bir seçenektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


BETON ALTI UYGULAMA

Kaldırım uygulamaları haricinde yaya ve taşıt yollarında beton zemin tercih edilebilmektedir. Bu durumlarda beton ağırlığına dayanım gösterebilecek dış kılıf özelliğine sahip ısıtıcı kablolar kullanılarak gerekli durumlarda kar-buz engelleme sistemleri kurulabilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ASFALT ALTI UYGULAMA

Asfalt altı uygulamalarda diğer uygulamalara göre farklılık gösteren dikkat edilmesi gereken çeşitli hususlar vardır. Asfalt yanda görünen üst beton tabakanın üzerinde uygulanabildiği gibi, doğrudan kablonun üzerine de uygulanabilir. Ancak ikinci yöntem tercih edildiğinde ısıtıcı kablo asfalt sıcaklığına dayanabilecek sınıftan seçilmelidir. Ayrıca bu yöntemde ağır asfalt düzleme araçlarının kullanımı sakıncalıdır.